$Crystals.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 6 mm |
| Width | 3.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| REACH SVHC | Yes |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 1 µW |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63168
Ext.Price$0.63168
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63168 | $0.63168 |
| 10 | $0.51811 | $5.18110 |
| 25 | $0.47931 | $11.98275 |
| 50 | $0.44342 | $22.17100 |
| 100 | $0.41021 | $41.02100 |
| 300 | $0.38659 | $115.97700 |
| 500 | $0.36433 | $182.16500 |
| 1000 | $0.34600 | $346.00000 |
